Khaireddin Tiilai Ja'afari

Khaireddin Tiilai Ja'afari

Khaireddin Tiilai Ja'afari ~ Jaffe

Uros, synt. 22.06. 2007

Emme osanneetkaan luopua Jaffen terävistä hampaista ja ilkikurisesta ilmeestä, joten päätimme jättää tämän pienen pojan kasvamaan muun salukijoukkiomme jatkoksi. Tämä pieni poika on jo valloittanut Jarin työmaat tekijöineen ja tuntuu viihtyvän erityisesti Jarin seurassa. Omar on saanut kilpailijan itselleen.

Khaireddin Tiilai Ja'afari

Khaireddin Tiilai Ja'afari

Khaireddin Tiilai Ja'afari

Khaireddin Tiilai Ja'afari

Khaireddin Tiilai Ja'afari

Khaireddin Tiilai Ja'afari

Khaireddin Tiilai Ja'afari

Khaireddin Tiilai Ja'afari

Khaireddin Tiilai Ja'afari

Jaffen näyttelytuloksia 2011

17.07. Oulu - Raisa Savander - VALIO ERI

16.07. Piteå, Ruotsi - Rita Reyniers - VALIO ERI 1, PU 1, ROP - SERT, SE MVA,CACIB => Vahvistamaton C.I.B.

15.07. Liminka - Knut Blütecher - VALIO ERI 2, PU 4

11.06. Tuomarinkartano - Säde Hohteri - VALIO ERI 4, SA

22.04. Lahti - Eeva Resko - VALIO ERI


Jaffen näyttelytuloksia 2010

14.03. Vilna, Liettua - Ole Staunskjaer, Tanska - VALIO ERI 3

13.03. Vilna, Liettua - Malgorzata Wieremiejczyk-Wierzchowska, Puola - VALIO ERI 1, PU 1, VSP - SERT, LT CH,CACIB, Liettuan voittaja 2010

Jaffen näyttelytuloksia 2009

06.12. Pietari, Venäjä - Ya. Gavrilova, RUS - VALIO ERI 1, CACIB, SERT, RKF VOITTAJA , ROP

05.12. Pietari, Venäjä - M. Zaturinskiy, KZ - VALIO ERI 1, V-CACIB, SERT, RUS MVA

23.08. Heinola - Saija Juutilainen - VALIO ERI 1, PU 1, VSP

16.08. Mustiala, Tammela - Arne Foss, Norja - AVO ERI 1, SERT, FI MVA

15.03. Vilna, Liettua - Tamas Jakkel, Unkari - NUO ERI 1, PU 2 - luokka SERT, vara-CACIB => CACIB

14.03. Vilna, Liettua - Markku Mähönen - NUO ERI

15.02. Tallinna, Eesti - Linda Jürgens - NUO ERI 1 - PU 3

Jaffen näyttelytuloksia 2008

23.11. Jyväskylä - Karin Hedberg, Ruotsi - NUO ERI 1 - PU 4, SERT

27.09. Eckerö - Matti Tuominen - NUO ERI 1 - PU 2, SERT vara-CACIB

23.08. Valkeakoski - Arne Foss, Norja - JUN ERI 1 - PU 1, VSP, SERT

13.07. Lövudden Västerås - Brun Lotta - JUN 1 - JUK 1, SA, PU 4, BIS JUN-5

12.07. Lövudden Västerås - Saija Juutilainen - JUN 1 - JUK 2, SA

28.06.Tammela - Christina Roseen Lundström - JUN - ERI

27.06. Tammela, Salukien Erikoisnäyttely - Per Lundström - JUN - ERI 2, SERT

19.04. Jyväskylä KV - Steven Seymour - JUN - ERI 2


T-pentue