Khaireddin Tiilai Ja'afari

Khaireddin Tiilai Ja'afari

Khaireddin Tiilai Ja'afari ~ Jaffe

Hane, född 22.06. 2007

Vi kunde helt enkelt inte ge bort lilla Jaffe med de vassa tänderna och uttrycket fullt av hyss, så vi bestämde oss för att låta honom växa upp med resten av vårt salukigäng. Den här lilla pojken har redan charmat männen på Jaris byggen och verkar njuta mest av just Jaris sällskap. Omar har fått en rival.

Khaireddin Tiilai Ja'afari

Khaireddin Tiilai Ja'afari

Khaireddin Tiilai Ja'afari

Khaireddin Tiilai Ja'afari

Khaireddin Tiilai Ja'afari

Khaireddin Tiilai Ja'afari

Khaireddin Tiilai Ja'afari

Khaireddin Tiilai Ja'afari

Khaireddin Tiilai Ja'afari

Jaffes utställningsresultat 2011

17.07. Oulu - Raisa Savander, Finland - CHAMPION EXC

16.07. Piteå, Sweden - Rita Reyniers - CHAMPION EXC 1, BH 1, BIR - CAC, SE CH,CACIB

15.07. Liminka - Knut Blütecher - CHAMPION EXC 2, BH 4

11.06. Tuomarinkartano - Säde Hohteri, Finland - CHAMPION EXC 4, SA

22.04. Lahti - Eeva Resko - CHAMPION EXC


Jaffes utställningsresultat 2010

14.03. Vilnius, Litauen - Ole Staunskjaer, Danmark - CHAMPION EXC 3

13.03. Vilnius, Litauen - Malgorzata Wieremiejczyk-Wierzchowska, Poland - CHAMPION EXC 1, BH 1, BIM - SERT, LT CH,CACIB, Litauen vinnare 2010

Jaffes utställningsresultat 2009

06.12. St.Petersburg, Russia - Ya. Gavrilova, Russia - CHAMPION EXC 1, BH 1, CACIB, RKF UCH, BIR

05.12. St.Petersburg, Russia - M. Zaturinskiy, KZ - CHAMPION EXC 1, R-CACIB, SERT, RUS UCH

23.08. Heinola - Saija Juutilainen, Finland - CHAMPION EXC 1, BH 1, BIM

16.08. Mustiala, Tammela - Arne Foss, Norge - ÖPPET EXC 1, SERT, FI UCH

15.03. Vilnius, Lithuania - Tamas Jakkel, Hungary - Unghund - EXC 1, BH 2, class SERT, R-CACIB => CACIB

14.03. Vilnius, Lithuania - Markku Mähönen,Finland - Unghund - EXC

15.02. Tallinn, Estonia - Linda Jürgens - Unghund - EXC 1, BH 3

Jaffes utställningsresultat 2008

23.11. Jyväskylä - Karin Hedberg, Sverige - UNGHUND - EXCELLENT 1, BH 4, CERT

27.09. Eckerö - Matti Tuominen - EXC 1 - BH 2, CERT, R-CACIB

23.08. Valkeakoski - Arne Foss, Norge - JUNIOR - EXCELLENT 1, BH 1, BIM, CERT

13.07. Lövudden Västerås - Brun Lotta - JUNIOR 1, CK, BH 4, BIS JUNIOR-5

12.07. Lövudden Västerås - Saija Juutilainen - JUNIOR 1, CK

28.06.Tammela - Christina Roseen Lundström - JUNIOR - EXCELLENT

27.06. Tammela, SALUKI SPECIALITY SHOW - Per Lundström - JUNIOR - EXCELLENT 2, CERT

19.04. Jyväskylä INT - Steven Seymour - JUNIOR - EXCELLENT 2


T-kullen